Opis szczegółowy
I DZIEŃ
Wyjazd z parafii o godz.7.00. Przejazd do Świnic Warckich – Msza św. w Sanktuarium Urodzin i Chrztu św. Faustyny, przejazd do Głogowca gdzie znajduje się dom rodzinny Św. Faustyny, następnie przejazd w okolice Suwałk, obiadokolacja, nocleg.
II DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do Kowna –najbardziej „litewskiego” z litewskich miast - dawnej stolicy kraju. Spacer po mieście: Zwiedzanie ruin XIV-wiecznego zamku, kościół św. Jerzego – budynek i kościół należący do seminarium duchownego, największy na Litwie Plac Ratuszowy, budynek Ratusza zwanego „białym łabędziem”, kościół św. Franciszka Ksawerego i gimnazjum, w którym uczył Adam Mickiewicz, gotycki kościół Witolda – jeden z najstarszych zachowanych kościołów na Litwie, Archikatedra św. św. Piotra i Pawła – największy kościół gotycki na Litwie. Barokowe wnętrze. Znajdują się tu obrazy M. E. Andrioll’ego – autora ilustracji do „Pana Tadeusza” A. Mickiewicza.
Przejazd do Wilna. Msza św. W Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, gdzie przechowywany jest oryginał obrazu Miłosierdzia. Obiadokolacja. Nocleg.
III DZIEŃ
Śniadanie. Dalsze zwiedzanie. Wizyta na Cmentarzu na Rossie. Przejazd do miejsca objawień św.Faustyny i miejsca gdzie malowany był obraz Jezu ufam Tobie, msza św. w Ostrej Bramie następnie spacer przez wileńską starówkę do kościoła św. Michała. Czas wolny, a po nim obiadokolacja i przejazd do hotelu.
IV DZIEŃ
Śniadanie. Dalsze zwiedzanie: kościół św. Piotra i Pawła, przejazd na Zarzecze – artystyczne serce Wilna, spacer do Katedry Wileńskiej - zwiedzanie, czas wolny, obiadokolacja, nocleg.
V DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do jednego z piękniejszych miejsc na Litwie –TROK. Nawiedzenie Kościoła NM PANNY ufundowanego przez Wielkiego Księcia Litewskiego Witolda w 1409 r - słynie z obrazu MB TROCKIEJ, która jest patronką Litwy. Zwiedzanie ZAMKU na jeziorze Galwe - rezydencji władców litewskich i królów polskich, rejs po jeziorze Galwe. W Trokach do dziś mieszkają Karaimowie, których przywiózł z Krymu w XIV wieku Wielki Książę Litewski Witold. Czas wolny na spróbowanie karaimskich przysmaków kibinów.
Przejazd na nocleg w okolice Białegostoku, po drodze msza św. w Sanktuarium Cudu eucharystycznego w Sokółce. Dojazd do Białegostoku. Obiadokolacja. Nocleg.
VI DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do miejsca pracy i śmierci bł. Księdza Michała Sopoćki. Msza św. Nawiedzenie grobu bł. Księdza Michała Sopoćki w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Nawiedzenie Katedry. Wyjazd w drogę powrotną. Powrót do parafii ok. godz. 21.00.
UWAGA: Proponowany program jest ramowy i może podlegać modyfikacji w zależności od dostępności miejsca na Msze św. oraz zwiedzanych obiektów.
Cena od: 1.690zł + 75 Euro